Gå til sidens indhold

Deltagerliste ved Generalforsamling 2018

Liste over tilmeldte til Generalforsamling 2018 pr. 19. oktober 2018
Listen indeholder de 208 deltagere ud af de 232 tilmeldte, som ved tilmeldingen har givet tilladelse til, at oplysningen bliver offentliggjort her på bf.dk.

Navn Ansættelsessted
Adrian Price Det Kgl. Bibliotek
Anders Christian Sivebæk  
Anders Nørgaard Didriksen Ferring Pharmaceuticals A/S
Anders Peetz-Schou Nielsen Guldborgsund-bibliotekerne
Andreas Damsbo Brix Københavns Biblioteker - Sundby / Amagerbro Kulturhus
Anette Lerche Bibliotekarforbundet / Perspektiv
Anita Bjerg Elleby Vejle Bibliotekerne
Anita Drasbæk Jørgensen Aarhus Kommunes Biblioteker - Dokk1
Anita T. Højgaard Dürkop Greve Bibliotek
Anita Tejlgaard Olesen Københavns Biblioteker - Ørestad
Anja Pedersen Syddansk Universitetsbibliotek - Odense
Anna Overlund-Sørensen  
Anna Skov Fougt Retten i Glostrup
Anne Christoffersen Aabenraa Bibliotekerne
Anne Gry Bodin  
Anne Marie Korsbæk Johnsen Frederiksberg Bibliotek
Anne Mejlhede Kerteminde Bibliotekerne - Munkebo
Anne Mette Henriksen Hvidovre Bibliotekerne
Anne Mette Kragsig Kristensen Odense Bibliotekerne - Hovedbiblioteket
Anne Munk Skytt Studerende, Bachelor v/SDU
Anne Skipper Assens Bibliotekerne
Anne Thorst Melbye Syddansk Universitetsbibliotek - Odense
Anne-Lise Krogh Andersen Hedensted Bibliotekerne
Anne-Marie Fiala Carlsen UCL Erhvervsakademi og Professionshøjskole - Niels Bohrs All
Anya Jensen Lagkagehuset
Barbara Rugholm Hessellund Roskilde Bibliotekerne - Hovedbiblioteket
Birger Kriegbaum Sørensen DBC A/S
Birgit Krarup Esbjerg Kommunes Biblioteker
Birgitte Gyldendal Mikkelsen Esbjerg Kommunes Biblioteker
Birgitte Sass Professionshøjskolen Absalon - Campus Roskilde
Bodil Annette Beck Horsens Kommunes Biblioteker
Bruno Pedersen Bibliotekarforbundet
Cecilie Juel Greis Fakkelskov Københavns Biblioteker - Kulturstationen - Vanløse Bibliotek
Charlotte Dueholm Andersen  
Charlotte Stoltenberg Aabenraa Bibliotekerne
Chloe Christensen Nunatta Atuagaateqarfia - Det Grønlandske Landsbibliotek
Christian Ulrich Lauersen Roskilde Kommune
Christine Christensen Hillerød Biblioteker
Claes Ahrenkilde Isbrandtsen Albertslund Kommunes Biblioteker
Daniel Ackey Københavns Biblioteker - Hovedbiblioteket
Diana Nauntofte Det Kgl. Bibliotek - Aarhus
Dorit Kristensen Tårnby Kommunebiblioteker
Dorrit Munk Jørgensen Odense Bibliotekerne - Bolbro
Dorte Tissot Hansen Guldborgsund-bibliotekerne
Elizabeth Kirkegaard Aalborg Studenterkursus - Biblioteket
Emil Nehat Asani Aalykke Vejle Bibliotekerne
Esben Fjord Gladsaxe Bibliotekerne - Hovedbiblioteket
Finn Petersen Københavns Biblioteker - Hovedbiblioteket
Finn Slente  
Franz Ulrich Thomsen Hjørring Bibliotekerne
Gitte Andersen Odense Bibliotekerne - Hovedbiblioteket
Gitte Holm Bibliotekarforbundet
Gitte Monica Lynge Bestseller A/S
Gunilla Vesterberg Total Upstream Danmark A/S
Hanne Krogh Kjergård Dragør-Bibliotekerne
Hanne Riis Nielsen Herning Bibliotekerne
Hanne Tingleff Frederiksborg Gymnasium og HF
Hans Mølgaard Københavns Ejendomme og Indkøb - Udvikling af Kødbyen
Hazel Christine Engelsmann Det Kgl. Bibliotek - AU Library Emdrup
Heidi Aistrup Holt Silkeborg Bibliotekerne
Heidi Christina Vind Mørch Assens Bibliotekerne
Helene Uhre Pedersen Furesø Bibliotek & Borgerservice - Farum
Helle Brink Aalborg Universitetsbibliotek
Helle Fridberg Bibliotekarforbundet
Helle Kjærsgaard Nielsen Odder Bibliotek
Helle Kundby Nygaard Frederiksberg Bibliotek
Helle Marie Dorf Kristensen Hjørring Bibliotekerne
Helle Mostgaard Larsen  
Helle Post Dansk Centralbibliotek for Sydslesvig
Helle von Essen Ringsted Bibliotek
Henriette Camilla Jensen Assens Bibliotekerne
Henrik Robert Wendt Tårnby Kommunebiblioteker
Ida Allesø Møller Frederiksberg Bibliotek
Ida Kristine Jensen Greve Bibliotek
Inga Thyra Nielsen Horsens Kommunes Biblioteker
Ingeborg Nielsen Hillerød Biblioteker
Inger Birgitte Blichfeldt Det Kgl. Bibliotek - Aarhus
Inger Enemark Biblioteket Sønderborg
Jacob Holm Krogsøe Randers Bibliotek
Jakob Winding  
Jan Michael Johansen Odense Bibliotekerne - Tarup
Jeanette Vaarum Willrodt Andersen Odense Bibliotekerne - Vollsmose
Jeannette Ekstrøm Danmarks Tekniske Universitet
Jens Dam Syddansk Universitetsbibliotek - Odense
Jens Ludvigsen Det Kgl. Bibliotek
Jette Fugl Det Kgl. Bibliotek
Jette Mona Kjær Koldingbibliotekerne
Johanne Pasgaard Lyngby-Taarbæk Bibliotekerne
Julie Arndrup Københavns Biblioteker - Kulturstationen - Vanløse Bibliotek
Julie Feldskov Henriksen Studerende, Bachelor/DB
Jørgen Ledet Randers Bibliotek
Kamma Nielsen Bibliotekarforbundet
Karen Birgitte Trock  
Karen Harbo Det Kgl. Bibliotek - AUL BSS
Karen Hytteballe Ibanez Danmarks Tekniske Universitet
Karen Lindvig Syddansk Universitetsbibliotek - Odense
Karen Marie Marie Iversen Det Kgl. Bibliotek
Karen-Margrethe Revsbæk Roskilde Bibliotekerne - Hovedbiblioteket
Karin Christensen Menighedsfakultetet
Karin Dorthea Toft Ferring Pharmaceuticals A/S
Karin Vibeke Madsen Bibliotekarforbundet
Karsten Vandborg Larsen Hjørring Bibliotekerne
Kasper Bøgh Pedersen Danmarks Tekniske Universitet
Kathrine Ebsen Rom Aarhus Kommunes Biblioteker - Dokk1
Katja Thykjær Klyverts Studerende, Bachelor/DB
Katrine Gammelgaard Bolton Fredericia Bibliotek
Kian Elisabeth Kestler Toyota Material Handling Danmark A/S
Kim Jesper Josefsen Køge Bibliotekerne
Knud-Henrik Bentzen DBC A/S
Kristina Schelde Danielsen Høje Tåstrup Gymnasium
Kristine Sofie Højen Randers Kommune
Kristoffer Harboe Koldingbibliotekerne
Laila Heskjær Myrwick Københavns Biblioteker - Hovedbiblioteket
Lars Asger Juel Hansen Det Kgl. Bibliotek
Lars Møller Christensen Faaborg-Midtfyn Bibliotekerne - Ringe
Lars Pedersen  
Lasse Kristian Jensen Esbjerg Kommunes Biblioteker
Laurits Thomas Rasmussen Medarbejderne ApS
Lea Hundahl Lindø Studerende, Bachelor v/SDU
Lena Ellersgaard NOTA
Lena Kristin Berard Høyer Egedal Bibliotekerne - Smørum
Lene Hammershøi  
Lene Harder NOTA
Lene Katrine Lund Dansk Centralbibliotek for Sydslesvig
Linda Vabbersgaard Andersen Aalborg Universitet - Institut for Byggeri og Anlæg
Line Schmidt Sørensen Roskilde Bibliotekerne - Hovedbiblioteket
Lis Kjeldsmark Gregersen Vejle Bibliotekerne
Lisbeth Gøttsche Herlev Bibliotek
Lisbeth Jul Andersen Hasseris Gymnasium
Lise-Lotte Andersen Norddjurs Biblioteker
Loke Daugbjerg Andersen Frederikshavn Bibliotek & Borgerservice
Lone Bau Jørgensen Brøndby Bibliotekerne - Biblioteket i Brønden
Lone Krøgh Lemvig Bibliotek
Lone Nørgaard Pedersen  
Lone Rosendal Bibliotekarforbundet
Louise Graa Christensen Bibliotekarforbundet
Mai Larsen Det Kgl. Bibliotek
Maja Ellegaard-Petersen Ballerup Bibliotekerne
Malene Grønlund Frederiksberg Bibliotek
Malene Malmkjær Studerende, Bachelor/DB
Margrethe D. K. Bredahl Det Kongelige Danske Kunstakademis Skoler for Arkitektur, Design og Konservering
Maria Graversen Vejle Bibliotekerne
Maria Louise Christensen Silkeborg Bibliotekerne
Maria Nørlund Marzban Hjørring Bibliotekerne - Hirtshals
Maria Ostenfeld Pedersen Københavns Biblioteker - Hovedbiblioteket
Marianne Larsen Greve Bibliotek
Marie Engberg Eiriksson Gladsaxe Bibliotekerne - Hovedbiblioteket
Marie Katrine Bruun SOSU C -  Brøndby, Gladsaxe, H
Marie Kruchov Gladsaxe Bibliotekerne - Hovedbiblioteket
Marlene Andkjær Christensen Gladsaxe Bibliotekerne - Hovedbiblioteket
Matthias Engberg Eiriksson Ørsted - Wind Power
Merete Rübner Laursen Brøndby Bibliotekerne - Brøndbyvester
Mette Groth Svendsen Koldingbibliotekerne
Mette Holmen Mahler Frederiksberg Bibliotek
Mette Jacobsen Det Kgl. Bibliotek
Mette Kjeldsen Sloth  
Mette Kjær Ovesen Arbejdermuseet & Arbejderbevægelsens Bibliotek
Mette Nielsen Brønderslev Gymnasium & HF
Mette Aakerman Hjermitslev Studerende, Cand.Scient.Bibl.
Michael Juul Olsen Dansk Centralbibliotek for Sydslesvig
Michael Olsen Rødovre Kommunes Biblioteker
Michael Svendsen Det Kgl. Bibliotek
Minna Ebbesen Studerende, Bachelor/DB
Nanna Berg Bibliotekarforbundet
Niels Bergmann Bibliotekarforbundet
Niels Dam  
Nikolaj Winther DBC A/S
Nikoline Dohm Lauridsen Danmarks Tekniske Universitet
Nina Wegner Horsens Kommunes Biblioteker
Per Kjær Aarhus Kommunes Biblioteker - Dokk1
Pernille Kjær Larsen Odense Bibliotekerne - Hovedbiblioteket
Pernille Lund Det Kgl. Bibliotek
Pia Kragskov Olsen Dragør-Bibliotekerne
Pia Nyberg Hillerød Biblioteker
Pia Weimann Harder Frederiksberg Bibliotek
Rasmus Hald Jensen Høje-Taastrup Bibliotekerne
Rebekka Mohr Frederiksberg Bibliotek
Rikke Borup Gladsaxe Bibliotekerne - Hovedbiblioteket
Rikke Hulstrøm Rambøll Danmark
Sabrine Mønsted Bibliotekarforbundet / Perspektiv
Sanna Stagaard Gade Rødovre Kommunes Biblioteker
Sarah Hvidberg Hillerød Biblioteker
Sidsel Line Nielsen  
Signe Rugtved Andersen Rebild Bibliotekerne - Støvring
Simon Lauge Petersen Studerende, Bachelor/DB
Sofie Wodschow Det Kgl. Bibliotek - Administrativt Bibliotek
Steen Ammentorp Herning Bibliotekerne
Stephanie Skog  
Stine Grabas Vordingborg Bibliotek
Susanna Christensen Dansk Centralbibliotek for Sydslesvig
Susanne Gilling Poulsen Aarhus Kommunes Biblioteker - Lokalbibliotekerne
Susanne Sørensen Bibliotekarforbundet
Sven Sörensen Dansk Centralbibliotek for Sydslesvig
Svend Vo Studerende, Bachelor/DB
Søren Kløjgaard Aarhus Kommunes Biblioteker - Lokalbibliotekerne
Tage Viggo Sørensen Københavns Biblioteker - Solvang
Thomas Skov Jensen Danmarks Tekniske Universitet
Tine  Pedersen Bibliotekarforbundet
Tine Segel Bibliotekarforbundet
Torben  Jensen Bibliotekarforbundet
Uffe Smed Det Kgl. Bibliotek
Ulla Rusbjerg Skovgaard Hedensted Bibliotekerne
Ulla Thorborg Bibliotekarforbundet
Vera Daugaard Herning Bibliotekerne
Vibeke Johansen Horsens Kommunes Biblioteker
Zbigniew Sobkowicz Aarhus Universitet - AU Library - Nobelparken
Øjvind Harkamp Dragør-Bibliotekerne
Åshild Asta Sandvin Det Kgl. Bibliotek